Energie pro kulturu | Kadaň

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Energie pro kulturu | Kadaň

7. 9. 2022 / 14:00 - 8. 9. 2022 / 22:00

Událost: https://facebook.com/events/s/energie-pro-kulturu-kadan/5183476205008697/

Program:

Čtvrtek 7.9.:
ZUŠ Kadaň (literárně-dramatický obor)
IQlandia
Mladá scéna – Kocour modroočko
Cirk La Putyka

Pátek 8.9.:
ZUŠ Kadaň (kytarový soubor a orchestr)
Pískomil se vrací
Poetika
Tata Bojs
————-

Hudebně-divadelní festival Energie pro kulturu, který vznikl za účelem podpořit živou kulturu, umělce a umělecké vzdělávací instituce během covidové pandemie se podívá do Kadaně. Těšit se můžete na kapelu Tata Bojs či Cirk La Putyku.

Festivalový program je složen ze dvou hlavních částí, jeden den je věnovaný převážně hudbě, druhý divadlu. „Akce je ale zajímavá především tím, že se na jednom pódiu potkávají začínající regionální umělci a umělci již známí. Pro mnohé lokální interprety je to úplně nová zkušenost, zahrát si na velkém zvuku i podiu vedle velkých osobností,“ komentuje Robin Fritzen hlavní benefit regionálních akcí.

Festival se navíc snaží následovat a ukazovat veřejnosti světové trendy festivalové kultury, jako je třídění odpadu, udržování „zero waste“ etiky a představovat současné technologie, které posouvají festivalový zážitek na moderní úroveň. Ideálně se tak propojuje s novým směřováním Skupiny ČEZ, která letos na jaře spustila kampaň Čistá Energie Zítřka, zaměřenou mimo jiné právě na využívání čistých moderních technologiích a energie šetrné k životnímu prostředí.

Festival je zdarma – nepotřebujete tedy rezervace, lístky ani QR kódy, jen váš čas!

Podrobnosti

Zahájení:
7. 9. 2022 / 14:00
Ukončení:
8. 9. 2022 / 22:00

Místo konání

Nábřeží Maxipsa Fíka