fbpx

AKTIVITY A VÝLETY

V Krušných horách se rozhodně nudit nebudete. Připravili jsme pro vás spoustu sportovních i kulturních aktivit, které stojí za to prožít!

DSC_0619

Pěší výlety

Krušnohorská krajina je naprosto unikátní, objevte její vysokohorské louky, mlžná zákoutí, rašeliniště, tajemná skaliska, jezírka i hluboké lesy.

girls-g9d9c942d4_1920

výlety na kole
-PŘIPRAVUJEME-

Od dálkových tras až po cyklotraily. Pro cyklisty jsou Krušné hory jako stvořené. Elektrokolo u nás není sprosté slovo, pro místní kopce se rozhodně hodí!

untitled-30

Pro děti i rodiče

Kam vyrazit na horách s dětmi? Klasická otázka. My to víme, proto jsme sepsali seznam nenáročných výletů a cílů, které jsou pro děti atraktivní. Třeba stavění mechových domků v lese nebo konstrukce mlýnků na potoce.

9

Restaurace a kavárny

Objevte kulinářské speciality našeho kraje – kavárny s výběrovou kávou a domácími zákusky, restaurace s krušnohorskými specialitami a nesmíme zapomenout ani na místní pivovary!

SONY DSC

UNESCO

Krušnohorská hornická krajina je naprosto unikátní. V přírodě běžně narazíte na pozůstatky těžby rud, vodní díla, pinky a propadliny. Pro nadšence doporučujeme prohlídku zrekonstruovaných štol.

swimmers-gfe7f91bb3_1920

relax

Chcete si udělat odpočinkový den nebo počasí zrovna nepřeje? Využijte aquacentrum Agricola, kde je krásný bazén a saunový svět. Nebo zajděte na procedury do Lázní Jáchymov a nechte o sebe nechtě pečovat v jednom z kadeřnických a kosmetických salónů.

věž

Rozhled(n)y
-PŘIPRAVUJEME-

Výhledy do krajiny máme v Krušných horách okouzlující. Navštivte s námi všemožné rozhledny a také objevte skrytá místa, odkud vás naše výhledy potěší na duši.

IMG_20200522_161759

skály

Skalní masivy a útvary jsou pro krušné hory typické. Pojďme prozkoumat tajemná zákoutí skal, skalek a jeskyní. Najdete tu výlety za skálami pro skalní objevitele i horolezce.

P8180206

adrenalin a sport
-PŘIPRAVUJEME-

Jste aktivní sportovci a baví vás výzvy? Vydejte se na ferratu, vylezte horolezeckou cestu nebo jeďte na cyklotraily na kole i koloběžce. A představíme třeba i kiting.