Turistika

Krušné hory ve svých zákoutích skrývají nádherné skalní útvary. Prozdradíme vám jejich příběhy a možná i poradíme, jak skále domluvit, aby vydala svůj poklad.
Máte také rádi rozhledy do krajiny? Pohled do údolí na vzdálená města a přírodu je krásnou odměnou za výšlap na rozhlednu nebo výhledové místo. Vydejte se s námi na Křížovou horu, na kterou vylezete tak snadno, že se skoro ani nezpotíte.
Tentokrát jsme se rozhodli připravit pro vás výlet z Božího Daru do Jáchymova. Pokud nasněží, můžete si jej protáhnout po lyžařské magistrále. A pokud bude zima bez sněhu, pak přinášíme poznatky z cesty, kterou pro vás prošel zkušený cestovatel i dvě malé děti.
Cesta na Hadí horu je krásná alternativa k Ježíškově cestě na Božím Daru. Zároveň je to i příjemná a trochu náročnější procházka z Jáchymova.
Původně hornickou osadu Rudné dnes stojí za to navštívit kvůli nádhernému rozhledu do luční krajiny, ve které najdete přírodní rezervace s prameništi a louky s pasoucím se dobytkem.
Rašeliniště mezi Perninkem a Abertamy je zpřístupněné – můžete si jeho malou část prohlédnout, stačí se projít po povalovém dřevěném chodníčku. Součástí je i naučná stezka, která vám řekne o historii rašeliniště a dozvíte se i o místní fauně a flóře.
Pojďte s námi prozkoumat historii hornictví jáchymovského a neklidského důlního revíru na naučné stezce Dr. Jana Hlouška. Je to ideální výlet pro turisty, kteří rádi objevují historii a nevadí jim se trochu zapotit. Výlet trvá kolem 4 hodin.
Podzimní dny v nejen horách se nezastavitelně blíží ke konci. Pojďte se s námi projít listnatými lesy ještě před tím. než nám opadají. Vyrazit můžete třeba z Plešivce!
Podzim přímo vybízí, abychom se pokochali pohledem do krajiny. Proto jsme zvolili výlet z velké části po vrcholcích, ze kterých není o rozhledy nouze. Cesta to není dlouhá, doporučujeme ji jako procházku po práci nebo třeba na nedělní odpoledne.
Dny se zkracují, listí opadává – přichází podzim a Krušné hory se zabarvily do krásných žlutých, hnědých a oranžových barev. Pojďte s námi nasát atmosféru podzimních dní a vydejte se na výlet za krásnými buky nad Merklínem.
Údolí Chaloupek oslovovalo lidi po staletí. Ti, co tam žili, tamní přírodu milovali, i když to pro ně mnohdy znamenalo kruté zimy a dlouhé cesty za prací. Když ze vsi odešli poslední obyvatelé a domky byly srovnány ze zemí, získalo celé údolí docela jiný ráz. Oslovuje vás stále, i když trochu jinak. I v naprostém tichu slyšíte příběhy lidí, co tu žili. Pojďte se s námi do tohoto prazvláštního ticha zaposlouchat…
Kolem zříceniny hradu Hausberg v Kraslicích se nachází unikátní kopec zvaný Hradiště, který stojí za prozkoumání. Najdete tam spoustu větších cest, ale i pěšinek (nenechte se odradit jejich velikostí, i když nejsou moc vidět, jsou tam). Rozhlédnout se z vršku do krajiny rozhodně stojí za to.
Tentokrát jsme si pro vás připravili parádní krušnohorský výstup – vycházíme z Nejdku, přes Křížovou cestu, a pokračujeme směrem k rozhledně Pajndl. Výlet zakončíme na nádraží v Perninku, odkud vás zpět do Nejdku odveze vlak.
Chcete přijet do Krušných hor a nevíte, kde složit hlavy? Zkuste ubytování u některého z partnerů Krušnohorska. Kromě vlídného jednání vám zaručujeme i špičkové služby!
Pojďme společně prozkoumat skalní útvary nad Perninkem. Výlet je to nenáročný, ale pokud si ho chcete zpestřit, určit doporučujeme na skalky také vylézt! Ale pozor, zvolte výstup podle svých sil a nepřeceňte se.
Místními milovaná vyhlídka Gloriett se tyčí nad Hroznětínem a je z ní nádherný výhled do okolí. A věděli jste, že je v noci dokonce osvětlená? Když pojedete za tmy z Hroznětína do Merklína, po pravé straně nahoře uvidíte jemně osvětlené místo – to je Gloriett.
Máme pro vás pár tipů na koupání v Krušných horách. Dali jsme dohromady seznam několika přírodních koupališť, takže chlorované bazény nečekejte. Seznam koupacích míst postupně rozšíříme a doplníme fotkami s recenzemi, až je v létě všechny navštívíme.
Boudičky, které skrývají poklady. Když na ně narazíte zrovna ve chvíli, když jste na pokraji sil, tak jsou k nezaplacení. Představíme vám několik samoobslužných přírodních občerstvení.
Řemeslný pivovar Permon ze Sokolova je sice na pomezí Krušných hor a Slavkovského lesa, ale my ho rádi bereme jako ten náš krušnohorský. Je jeden z těch větších a vaří kolem 15 druhů piv – klasické ležáky, IPA, ALE, STOUT a různé speciály.
Mikropivovar Červený Vlk je mladý pivovar, který je v provozu teprve od roku 2020. Najdete ho na Božím Daru. Nabízí hned několik druhů piv, které si vaří přímo v budově, která slouží zároveň jako výčep a velká pivovarská restaurace.
Malý pivovárek Ryžovna najdete v zaniklé obci Ryžovna. Stačí, když když se z Božího Daru vydáte směrem na Horní Blatnou. Kromě piva se tam můžete i občerstvit v restauraci a v létě i ve venkovním bufetu.
V kraslickém minipivovaru Krušnohor na vás čeká parádní Beerstro, ochutnávka piv na čepu, luxusní obchůdek s merchem a pivní prodejna.
Přes 470 let starý cínový důl Mauritius je unikátní hornickou památkou. Nachází se v obci Hřebečná a po je přístupný široké veřejnosti. Zážitek je to silný, doporučujeme si prohlídku objednat!
Pojďte s námi navštívit Seifertovu ferratu. Vybudoval ji osobně majitel hotelu Seifert jako doplňkovou aktivitu pro hosty. Svůj záměr a cesty samotné konzultoval s Karlem Vozábem, karlovarským horolezcem. K otestování vašich dovedností Vám nabídne hned čtyři trasy s obtížnostmi lezení A (snadná trasa), B, C (středně náročné trasy), D (trasa pro zkušené) a tří tras o délce 50 metrů a jednou 60 metrovou.
Pojďme se společně hýbat! Můžete jít nebo běžet, nezávodíme, chceme hlavně poznat krásnou krušnohorskou krajinu.
Bílý potok pramenící na svahu Zaječího vrchu se po necelých deseti kilometrech vlévá do říčky Rolavy. V jeho horní části vytváří malé vodopády, na které se dnes vypravíme.
Výlet za hornickými památkami kolem Horní Blatné. Nechybí prohlídka vodního díla – Blatenského příkopu – ani dalších důlních pozůstatků. Podíváme se, kde se schovávají pozůstatky cínových dolů Zuzana a Červená jáma. Také nezapomeneme na Vlčí jámy u Blatenského vrchu.
S partou přátel a jejich dětmi vyrazíme do Jáchymova. Na místo, které má pokaždé jinou atmosféru. Je skvěle ukryté v srdci města a skýtá spoustu prostoru pro roztažení deky, svačinku a vypuštění ratolestí do přírody.