Hadí hora

Hadí hora

14. listopadu 2022

Trávíte dovolenou na Božím Daru a chtěli byste se vydat i jinam než na proslavenou Ježíškovu cestu a Božídarské rašeliniště? Vydejte se lesem do Jáchymova a zastavte se přitom na překrásné vyhlídce na Hadí hoře. A jak se vrátit zpátky? Přece autobusem!

➡️ Trasa 6,5 km
✅ Sladká odměna po výletě
❄️ Zimní varianta – tato trasa je výborná i v zimě, i přes to, že se na ní neupravuje běžkařská stopa. Jelikož vede téměř pořád z kopce, cestu si můžete krásně prošlápnout a na běžkách opravdu nenáročně sjet až do Jáchymova, kde na vás čeká autobus. Pro větší sportovce a otrlejší povahy – cesta se dá obrátit a můžete šlapat z Jáchymova do kopce až na Boží Dar. Je to zároveň skvělá trasa, kde se dají bezpečně vyzkoušet skialpy.

Z Božího Daru se vydáte po žluté turistické trase, která vás navede přes Jahodovou louku až k odbočce na Hadí horu. Zabočíte doleva a jdete úzkou pěšinkou lesem, až se dostanete na vrchol vyhlídky. Najdete tam mimo jiné i lavičku, ze které se můžete pokochat výhledem do jáchymovského údolí. Hadí hora je tvořená takzvaným kamenným mořem – tyto kameny vznikly tuhnutím magmatu v zemské kůře a jsou bohaté na křemen, takže velmi dobře odolávají erozi.

Z vyhlídky se vrátíte stejnou cestou zpět a pokračujete dál po žluté až dolů do Jáchymova. Za odměnu po příjemné procházce vám doporučujme si zajít na něco dobrého do jedné z jáchymovských cukráren a kaváren. Zpět na Boží Dar se dostanete pohodlně autobusem.