JARNÍ PRÁZDNINY

Pololetní a jarní prázdniny nám letos v Karlovarském kraji vyšly pěkně pospolu, tak je čas vyrazit do hor a volný čas si pořádně užít! Kde jinde totiž trávit prázdniny než v Krušných horách?! Připravili jsme pro vás inspiraci na celý týden, nudit se s námi rozhodně nebudete.

IMG_1394

Mapa skiareálů a běžkařských tratí

‼️ Tip ✅ Mapy.cz mohou zobrazovat i zimní mapu (vidíte níže) – běžkařské dráhy jsou značené modrou a modrou přerušovanou čarou. Pokud jsou tratě strojově upravené, barva se mění podle stáří úpravy stopy na fialovou, růžovou nebo světle růžovou.

Začneme sportovně

Ať jedete na dovolenou do Krušných hor s dětmi nebo bez nich, určitě oceníte článek na různé výletní specialitky, které většinou znají jen místní. My vám představíme plán na několik dní, které se v horách dají strávit sportem, relaxem i netradičními zážitky.

Na prvních tři dny jsme pro vás připravili především sportovní aktivity – pokud si chcete pěkně zalyžovat, zajezdit na snowboardu, nebo to naučit vaše děti, zkuste navštívit méně známá lyžařská střediska – znáte třeba Ski areál Novako Náprava v Jáchymově? 

Během svého pobytu byste také mohli vyzkoušet něco úplně nového – co třeba skitouring? Každou středu se můžete zúčastnit organizovaného výstupu na Klínovec pro začátečníky.

untitled-39

PONDĚLÍ
KONEČNĚ NA LYŽE

Zalyžujte si v menších střediscích za méně peněz a s méně lidmi! Představujeme vám sjezdovky, které potěší nejen děti.

untitled-39

ÚTERÝ
NA BĚŽKÁCH DO BISTRA

Není lepší odměny než dobrého jídla a pití po lyžařském výkonu. Mrkněte, kde se dá po cestě zastavit a občerstvit se.

skialp

středa
SKITOURING NA ZKOUŠKU

Láká vás skialpinismus, ale nikdy jste si na něj netroufli? Každou středu si skialpy můžete vyzkoušet dokonce i s instruktorem.

Sáně, sauny, led a psi

Druhou půlku týdne jsme pojali tak, abyste se pobavili a objevili nové věci. Můžete si třeba vyjet na psím spřežení nebo vyzkoušet tzv. skijoring – připnete si tažného psa k pasu, nasadíte běžky a hurá ven! Nejste takoví dobrodruzi? Nevadí! Připravili jsme výlet za odpočinkem do saunového a vodního světa nebo na sáňkařskou dráhu. A jestli rádi posouváte svoje limity, rozhodně vám doporučujeme vyzkoušet zimní otužování v jednom z našich krušnohorských rybníčků.

2a

ČTVRTEK
Zimní otužování

Sprchování v ledové vodě a zimní koupele mají velmi pozitivní dopad na lidské zdraví. Vyražte do krušnohorských vod a smočte se ve jménu zdraví!

untitled-35

PÁTEK
Sáňkařská dráha

Zajeďte si na výlet do Horní Blatné, kde na vás čeká upravená sáňkařská dráha. Slyšeli jsme, že tatínkové jsou občas nadšení víc než děti...

DSC_0143_výřez

SOBOTA
netradiční aktivity

Nudíte se? A co třeba vyzkoušet něco nového? Třeba snowkiting nebo se projet na psím spřežení se zkušeným musherem.

Kde se dobře najíst a kde si půjčit vybavení? Tady jsou ověřené podniky ↓

pexels-brooke-lewis-3623202

NEDĚLE
bazén a relax

Vydejte se do jáchymovských lázní nebo do saunového světa do německého Bad Schlema. S dětmi nebo bez, bazén a teplo si užije každý.

Selečí líčka

Na dobré jídlo

Inspirujte se, kam se v Krušných horách za dobrotami vydat. Představíme restaurace, kavárny a dokonce i místní pivovary!

Lyže

SLUŽBY A UBYTOVÁNÍ

Sháníte ubytování na poslední chvíli nebo jste si zapomněli půjčit vybavení? Zkuste poptat naše partnerské půjčovny a ubytovatele.

Nic vás nezaujalo? Tak ještě pár tipů…

Rozhled(n)y

Rozhled z Křížové hory

Máte také rádi rozhledy do krajiny? Pohled do údolí na vzdálená města a přírodu je krásnou odměnou za výšlap na rozhlednu nebo výhledové místo. Vydejte se s námi na Křížovou horu, na kterou vylezete tak snadno, že se skoro ani nezpotíte.

Běžky

Dobrodružný backcountry výlet

Víte, kde se nachází druhé nejvýše položené nádraží v České republice? Najdete ho v Perninku a my z něj tentokrát vyrazíme na náš běžko/backcountry výlet do Potůčků.

Na skok do Německa

Sáňkování v Krušných horách

Hurá na sáňky! Ale kam? Mrkněte na seznam sáňkařských a bobařských tratí, kde se nebudete klouzat jen pár metrů, ale dokonce celé kilometry. Představíme vám krušnohorské sáňkařské dráhy.

Horní Blatná

Restaurace a penzion Vlčí jáma

V rodinné restauraci na náměstí v Horní Blatné vás pohostí poctivou domácí kuchyní a výběrem hotových českých jídel. Je to ideální zastávka po sáňkování na nedaleké sáňkařské dráze nebo po výletě na Blatenský vrch.

Boží Dar

Z Božáku na Jáchymov

Tentokrát jsme se rozhodli připravit pro vás výlet z Božího Daru do Jáchymova. Pokud nasněží, můžete si jej protáhnout po lyžařské magistrále. A pokud bude zima bez sněhu, pak přinášíme poznatky z cesty, kterou pro vás prošel zkušený cestovatel i dvě malé děti.

Kavárny

Orfeus – cafe & wine

Rodinná kavárna Orfeus v Nejdku vás překvapí výběrovou kávou, luxusními dorty a útulným kavárenským prostředím. Je to ideální místo, kde začít nebo zakončit váš výlet.

Adrenalin a sport

Otužování v Krušných horách

Co jiného také dělat v zimě, když všude kolem leží sníh?! Zimní plavání získává čím dál tím více příznivců. Ti, kdo se rádi otužují, ví, že studená voda má na zdraví obrovský vliv. A ti, kdo otužování povýšili na zimní plavání, vám zase rádi potvrdí, že při tomto sportu zapomenete zaručeně na všechny své problémy a strasti.

Na skok do Německa

Relax v saunovém světě

Krušné hory se rozprostírají i v Německu a hraniční čára turisty často odrazuje od jejich návštěvy. Proto sem přidáme malý tip na welness v saunovém světě v Bad Schlema, do kterého z Božího Daru dojedete za necelou hodinu a můžete si tam užít nezapomenutelný relaxační den.

Jáchymov

Penzion Jáchymoff

Útulné ubytování v Jáchymově kousek od fotbalového hřiště.

Abertamy

Bistro Andrea

Dobré kávy a točeného prosecca není nikdy dost – pojďte si pochutnat do rodinného bistra v Abertamech! Lokace bistra je možná trošku tajemná, tak ho pojďme společně objevit!

Adrenalin a sport

Skitouring pro každého

Lákají vás skiaply, ale nikdy jste si na ně netroufli? Každou středu si je můžete vyzkoušet společně s instruktorem!

Adrenalin a sport

Netradiční zimní aktivity

Chtěli byste si svou dovolenou trošku okořenit? Vydejte se k Jáchymovu do areálu Eduard, kde nabízí spoustu aktivit – třeba jízdu na psím spřežení. Pejskové husky vás povozí po zasněžené krajině. A pokud máte rádi hladinu adrenalinu opravdu vysokou, možná by vás zaujal snowkiting – jízda na lyžích nebo snowboardu s drakem.

Info z destinace

Ohlédnutí za rokem 2022

Formální ohlédnutí za aktivitami Lokální destinační agentury Centrální Krušnohoří.

Abertamy

Krušnohorská občerstvení

Také si po sportu nebo procházce rádi dáte něco dobrého? Naplánujte si výlet tak, abyste se po cestě zastavili v jednom z příjemných krušnohorských občerstvení. Přinášíme vám 5 tipů na zajímavá občerstvovací místa.

Pernink

Horský penzion a bistro Čepice

Rodinný horský penzion a víkendové bistro Čepice vás zvou do malebného městečka Pernink, kde se vám v plné kráse představí méně komerční strana Krušných hor. V bistru vám Vojta s Anetkou připraví luxusní slané crêpes, plzeňské pivko s krémovou pěnou (na tom si Vojta zakládá) a další dobrůtky!

Horní Blatná

Sáňkařská dráha v Horní Blatné

„Mamííí, tatíííí, pojďme bobovat!“ Věta, kterou určitě slyšel každý rodič. Pokud jste vyrazili do Krušných hor a nemáte to daleko do Horní Blatné, neváhejte a  vyzkoušejte sáňkařskou dráhu, která je v případě dostatku sněhu dokonce urolbovaná!