POLOLETKY NA SNĚHU

POLOLETKY NA SNĚHU

28. ledna 2022

NA LYŽE DO PERNINKU (pátek 4. 2.)

Vlakem, busem nebo vlastním autem, Pernink je zkrátka dostupný pro každého. Pokud se rozhodnete pro vlak, můžete z něj rovnou vyskočit na sjezdovku Skiareál Pernink – Nádraží. Na jeho svahu pak najdete i Bistro pod Nádražím se vším, co vášnivý a promrzlý lyžař potřebuje. Čaj, teplé polévky, hot dog nebo klobásu.

Chcete své děti zasvětit do krásy běžkařského sportu? Pak je pro vás ideální Perninské kolečko. Večer je do 10 hodin dokonce osvětlené, a tak si romantiky na prkýnkách můžete užít i vy. Chybějící běžkařskou výbavu bez problémů vyřešíte v nedaleké půjčovně lyží Aberthamski, určitě si ji ale rezervujte. 

Na zahřátí doporučujeme navštívit Květiny od Martiny, kde dostanete svařáček a můžete si koupit knížky z regionu, různorodé svíčky nebo dárek z cest – Krušnohorský kalendář pro rok 2022.

Pro pořádnou večeři si zajděte do Kebab Lokál-Krušnohorské Bistro. Nebudete litovat!

 

SÁŇKAŘSKÁ DRÁHA – NÁVRAT DO DĚTSTVÍ (sobota 5. 2.)

Ráno si ve stylovém Krámku u Patrika v Perninku vychutnejte výborný cheescake a křupavé nejdecké houstičky (ale musíte přijít brzy, pak už nejsou). Takto posilněni vyrazte do nedaleké Horní Blatné. Čeká tam na vás opravdová sáňkařská dráha. Pokud nemáte vlastní sáňky, nedaleká půjčovna lyží, sáněk a sněžnic Aberthamski je vám plně k dispozici – sáňky si tam můžete nezávazně rezervovat.

Z náměstí Horní Blatné vytáhněte sáňky (i s dětmi) po zasněžené silnici až na Blatenský vrch (jsou to přibližně dva kilometry chůze v pozvolném stoupání). Na vrcholu vás čeká bufet a sáňkařská jednosměrná dráha, která vede až zpět na náměstí.

Hlad můžete zahnat v restauracích v Horní Blatné na náměstí nebo se vraťte do Perninku a občerstvěte se v Kebab Lokál-Krušnohorské Bistro. To je ideální varianta, protože to máte kousek do Perninského RETRO kina. Už samotná jeho návštěva je zážitkem, takže je úplně jedno, co se vlastně promítá. V sobotu poběží český rodinný film Tady hlídáme my. Určitě s sebou vezměte i své své ratolesti.

 

POSLEDNÍ DEN V TEPLE (neděle 6. 2.)

Sněhu už bylo dost, ale děti je potřeba utahat. V hornickém městě Jáchymov navštivte interaktivní prohlídkovou štolu Astoria.

Pak jen přejděte přes silnici a využijte jáchymovské Aquacentrum Agricola. Celý den se máčet nemusíte, navštivte třeba Café 1516 a dejte si dortík a výbornou kávu. Nevynechejte ani návštěvu Bylinkárny Jáchymov, kde si můžete nakoupit třeba bylinky na nervy na příští pololetí. A pokud nebylo vysvědčení úplně ideální, v kostele sv. Jáchyma se u Panny Marie z Mariánské přimluvte za lepší.

Až se vám po našich horách začne stýskat, sáhněte po nejnovějším románu od Štěpán Javůrek Nebe nad Perninkem a vraťte se na naše zasněžené svahy alespoň ve vzpomínkách.