Rozhled z Křížové hory

Rozhled z Křížové hory

23. března 2023

Křížová hora měří 1025 m a je sestrou o něco vyšší a známější Meluzíny u Klínovce. Výhled z Křížové hory je dechberoucí a určitě stojí za to ho vidět.

Kratší cesta

➡️ Parkování a cesta přímo

Dneska si výlet na místo s rozhledem trochu usnadníme. Zaparkovat můžete kousek od odbočky z hlavní silnice. Doporučujeme projet po cestě (směr Srní) co nejdál, protože kousek od altánku parkují lidé, kteří jdou na Meluzínu.

Až na Křížovou horu vede pěkná pěšinka. Těsně před cílem najdete skalky a kameny, po kterých vylezete až na okraj, odkud je nejlépe vidět.

Když nemáte náladu na dlouhý výlet, ale přecejen byste se ještě někam chtěli podívat, určitě vydejte na Meluzínu, která je od Křížové hory nedaleko. 

Delší výlet

Křížová hora – Königsmühle – Meluzína

Jestli máte chuť na půldenní výlet, doporučujeme si udělat výletní okruh, ve kterém se z Křížové hory vydáte do zaniklé obci Königsmühle (Králův mlýn). Tam se můžete seznámit i s historií údolí a prohlédnout si umělecká díla v krajině, která každoročně vznikají v rámci stejnojmenného landart festivalu Königsmüghle.

Na kávu » kafíčko a domácí zákusky si můžete dát v Bifé Café na Božím Daru
Na oběd » na dobré jídlo se na Božím Daru zastavte třeba v restauraci Hranice, v pivovaru Červený Vlk nebo v penzionu Zelený dům

Nic vás nezaujalo?
Vydejte se s námi na výlet! 

Jáchymov

Za Stříbrnou stopou do Jáchymova

Pro milovníky pohody, přírody, hudby a turistiky jsme připravili nabídku víkendového pobytu v Jáchymově. Právě zde totiž proběhne závěrečná etapa turistického seriálu Stříbrná stopa. Samotný závěr se chystáme jaksepatří oslavit, proto vám nabízíme možnost v Jáchymově přespat a užít si Stříbrnou stopu se vším všudy.

Jáchymov

Štola č. 1

V Jáchymově na vás čeká štola pro „začátečníky“. Nepotřebujete žádné speciální pomůcky (nebudete se brodit ve vodě), celá prohlídka trvá necelou hodinku a můžete dovnitř i s dětmi od 5 let.

Jáchymov

Jáchymovské peklo

Komentované procházky po naučné stezce Jáchymovské peklo pod hlavičkou spolku Političtí vězni.cz – poznejte pohnutou historii Jáchymova.

Rozhled(n)y

Rozhled z Křížové hory

Máte také rádi rozhledy do krajiny? Pohled do údolí na vzdálená města a přírodu je krásnou odměnou za výšlap na rozhlednu nebo výhledové místo. Vydejte se s námi na Křížovou horu, na kterou vylezete tak snadno, že se skoro ani nezpotíte.

Běžky

Dobrodružný backcountry výlet

Víte, kde se nachází druhé nejvýše položené nádraží v České republice? Najdete ho v Perninku a my z něj tentokrát vyrazíme na náš běžko/backcountry výlet do Potůčků.

Na skok do Německa

Sáňkování v Krušných horách

Hurá na sáňky! Ale kam? Mrkněte na seznam sáňkařských a bobařských tratí, kde se nebudete klouzat jen pár metrů, ale dokonce celé kilometry. Představíme vám krušnohorské sáňkařské dráhy.

Horní Blatná

Restaurace a penzion Vlčí jáma

V rodinné restauraci na náměstí v Horní Blatné vás pohostí poctivou domácí kuchyní a výběrem hotových českých jídel. Je to ideální zastávka po sáňkování na nedaleké sáňkařské dráze nebo po výletě na Blatenský vrch.

Boží Dar

Z Božáku na Jáchymov

Tentokrát jsme se rozhodli připravit pro vás výlet z Božího Daru do Jáchymova. Pokud nasněží, můžete si jej protáhnout po lyžařské magistrále. A pokud bude zima bez sněhu, pak přinášíme poznatky z cesty, kterou pro vás prošel zkušený cestovatel i dvě malé děti.

Kavárny

Orfeus – cafe & wine

Rodinná kavárna Orfeus v Nejdku vás překvapí výběrovou kávou, luxusními dorty a útulným kavárenským prostředím. Je to ideální místo, kde začít nebo zakončit váš výlet.

Adrenalin a sport

Otužování v Krušných horách

Co jiného také dělat v zimě, když všude kolem leží sníh?! Zimní plavání získává čím dál tím více příznivců. Ti, kdo se rádi otužují, ví, že studená voda má na zdraví obrovský vliv. A ti, kdo otužování povýšili na zimní plavání, vám zase rádi potvrdí, že při tomto sportu zapomenete zaručeně na všechny své problémy a strasti.

Na skok do Německa

Relax v saunovém světě

Krušné hory se rozprostírají i v Německu a hraniční čára turisty často odrazuje od jejich návštěvy. Proto sem přidáme malý tip na welness v saunovém světě v Bad Schlema, do kterého z Božího Daru dojedete za necelou hodinu a můžete si tam užít nezapomenutelný relaxační den.

Jáchymov

Penzion Jáchymoff

Útulné ubytování v Jáchymově kousek od fotbalového hřiště.