Pivovar Rudohor

Pivovar Rudohor

22. června 2022

➡️ www.rudohor.cz
➡️ Dolní Žďár 1, 363 01 Ostrov
➡️ info@rudohor.cz
➡️ +420 703 361 158

🍺 E-shop Pivovar Rudohor ✅

Pivovar Rudohor má sídlo i výrobu na kraji města Ostrov. Přímo do areálu pivovaru můžete zajet autem, nachází se tam malá prodejna, kde se dají nakoupit všemožné druhy piv. 

Specifickým poznávacím znamením Radohora jsou názvy piv – až na pár výjimek se jich většina jmenuje po různých platidlech nebo měnách. Třeba u svého klasického 11° ležáku se inspirovali přímo v nedalekém Jáchymově a pojmenovali ho Tolar. Mezi pivy najdete i Groš, Dukát, Grešli, ale třeba i Dollar nebo Bittcoin.

Pro ty, kteří chtějí nakouknout pod pokličku výroby Rudohoru, je tu možnost exkurze. V letních měsících z kapacitních důvodů sice neprobíhají, ale doporučujeme se o aktuálním stavu informovat na čísle +420 703 361 158. Exkurze je minimálně pro 5 osob (max. 20 osob) a je nutné ji objednat alespoň 10 dní předem. V rámci návštěvy je samozřejmě i ochutnávka piv a lze se domluvit i na drobném občerstvení.

✅ Tip na výlet do pivovaru ✅

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/kagebozuca
Náročnost: snadná; 8,6 km

Pokud jste ubytovaní v Jáchymově nebo z Jáchymova vyrážíte, udělejte si výlet právě do pivovaru Rudohor, pěkně pěšky. Dostanete se tam krásnou procházkou po zelené turistické, která vede přes Popov až do Horního Žďáru. Odtud je to už kousek podél hlavní silnice přímo do pivovaru. Pokud půjdete v době oběda, určitě se na jídlo zastavte ve Žďáru v restauraci U Václava, obídek tam dostanete za příjemnou cenu. Menu najdete každý den na Facebooku.

Je to pohodová trasa dlouhá 8,6 kilometru (https://mapy.cz/s/kagebozuca). Od pivovaru doporučujeme dojet zpátky autobusem ze zastávky Ostrov, Dolní Žďár, garáže