S pejsky z Nejdku až na Pajndl

S pejsky z Nejdku až na Pajndl

18. srpna 2022

Tentokrát jsme si připravili parádní výstup, na jehož vrcholu na nás čeká rozhledna Pajndl. Vzali jsme s sebou malého i velkého psa a oba trasu zvládli na jedničku. Vyrážíme z Nejdku, kde začíná Křížová cesta, která nás zavede na krásný rozhled na Nejdek přímo pod křížem na konci Křížové cesty.

Ať už vlakem, autem nebo autobusem, do Nejdku se dostanete bez problémů. Auto můžete nechat naproti infocentru, je tam pěkné parkoviště.

🅿️ Parkování Nejdek
🚄 Vlaková stanice Nejdek
📌 Mapa trasy

Výlet začneme na počátku Křížové cesty. Po jednotlivých zastaveních na nás čeká celkem 14 kapliček, které jsou je osazeny reliéfy z dílny nejdeckého výtvarníka Heřmana Kouby. Vyjdeme až ke kříži na vrchol, z kamenného masivu je pak ohromující výhled do nejdeckého údolí. Pokračujeme po žluté až k Myšímu hrádku (ten se vyloženě líbil naši psům).

Odtud jdeme stále po žluté až na Krásnou vyhlídku a pak kousíček na silnici. Po pár set metrech se napojíme doprava na zelenou a stoupáme vzhůru k Ovčímu mostu. Po zelené dojdeme až na vrchol k rozhledně Pajndl. Svou výškou 24 metrů předstihla i rozhlednu na Klínovci a za dobrého počasí z ní dohlédnete až na vrcholky Šumavy. Stačí vystoupat 111 schodů. Pajndl byl postaven v roce 1897 z žulových kvádrů a dnes je kulturní památkou. Hned pod rozhlednou je k dispozici ohniště s posezením na malou svačinku. Letos (2022) Pajndl oslaví už 125 výročí od výstavby. 

Odtud se můžete rozhodnout:

👉 Gastro trasa: Návrat zpět do Nejdku přes výletní restauraci Kukačka-Tisová a zakončení v kavárničce Orfeus na náměstí v Nejdku.

👉 Turistická trasa: Pokračujeme přes Perninský vrch (nejnižší tisícovka v Krušných horách) až na 2. nejvýše položené nádraží v ČR v Perninku. Odtud zpět vlakem do Nejdku pro auto nebo rovnou domů.