Sáňkování v Krušných horách

Sáňkování v Krušných horách

28. února 2023

Sáňkařská dráha Blatenský vrch

Na Blatenském vrchu u Horní Blatné je v zimě připravená sáňkařská dráha, která se při dobrých sněhových podmínkách upravuje rolbou. Pro nadšené sáňkaře, bobaře nebo třeba ježdíkáře je připravená více jak kilometr dlouhá trasa.

V případě většího provozu na dráze doporučujeme cestu zpátky na vrchol obejít oklikou (viz mapa níže), abyste se vyhnuli ostatním sáňkařům. Dráha je v lese točitá a není dobře vidět za každou zatáčku.

Odskočíme si pár (kilo)metrů za hranice

Německé město Oberwiesenthal sousedí s českým Božím Darem a jsou od sebe vzdálená pár kilometrů. V Oberwiesenthalu, přímo na jeho nevyšším bodě – na Fichtelbergu (měří 1215 m a je to takový německý bratříček Klínovce) – se nachází začátek téměř dva kilometry dlouhé sáňkařské dráhy (viz mapa). 

Dráha měří 1740 metrů a na její vrchol se snadno dostanete čtyřsedačkovou nebo červenou lanovkou. Dolů se jede lesem a užijete si mírné i prudší zatáčky. A když se vám nebude chtít jet podruhé, můžete využít plácek „Rodelhang“ (viz mapa) kousek od spodní stanice lanovky, který měří cca 200 metrů a pro sáňky se také upravuje.

Sněžným autem vzhůru

A v Německu ještě chvíli zůstaneme, popojedeme autem do Hammerunterwiesenthalu. Tam se nachází sáňkařská dráha, kde vás na její vrchol vyvezou speciálně upraveným sněžným autem s pásy a sedačkami. Tato služba je sice zpoplatněná, ale když vám nohy slouží, používat ji nemusíte. Pláň je tam velmi široká a urolbovaná, takže se těšte na profi podmínky pro vaše sjezdy.