VALENTÝNSKÁ ŠTREKA KRUŠNOHOŘÍM

VALENTÝNSKÁ ŠTREKA KRUŠNOHOŘÍM

10. února 2022

Valentýn se kvapem blíží, a tak jsme pro vás na víkend připravili romantický výletní program. A když romantický, tak jedině vláčkem s úžasnými výhledy do krajiny. Připravte se, jízda začíná! 

Zapojte se do naší soutěže o nejromantičtější polibek Krušných hor a zajeďte si při tom na výlet! Pravidla soutěže najdete na našem FB profilu Krušnohorsko. Hrajeme o romantickou večeři v hodnotě 2000 Kč ve výletní restauraci Kukačka v Tisové u Nejdku.

A jízda začíná doslova – nejdřív totiž musíte nastoupit do vlaku. Krušnohorský vláček z Karlových Varů vás pohodlně přiblíží ke všem romantickým cílům. Dráha vede krásnou přírodou, takže moto „Cesta je cíl“ v tomto případě rozhodně platí. Vyjíždíme z Karlových Varů, cílovou stanici si vyberte sami. Nabídneme rovnou tři možnosti.

 

1. HAVRANÍ VRCH (pro zkušenější běžkaře)

Jízdní řád
Krušnohorskou dráhou se vydejte do stanice Nejdek – zastávka. Od zastávky dojdete po silnici (v zimě bývá zasněžená) do běžkařské trasy, která vede až na Havraní vrch. Na vrcholu si nezapomeňte udělat fotku a zapojit se do naší Valentýnské soutěže.
 
Mapa trasy
Po cestě se můžete zastavit ve Vysoké Peci, v restauraci Sportka, kde načerpáte síly nad čajem a polévkou. Z Havraního vrchu sjeďte dolů do Nových Hamrů, kde na vás také čeká občerstvení v hotelu Seiffert. V Nových Hamrech je opět vlaková zastávka, ze které se pohodlně dostanete vlakem do Varů.

2. ROZHLEDNA PAJNDL (pěšky)

Jízdní řád

 Z krušnohorské dráhy vystupte ve stanici Nejdek – Sejfy. Pak se vydejte turistickou cestou přímo na Pajndl, krásnou kamennou rozhlednu, která je od nádraží vzdálená zhruba dva kilometry. Cesta stoupá strmě do kopce, takže počítejte přibližně s hodinou, než dorazíte na vrchol. Na Pajndl většinou vede vyšlapaná cesta sněhem, ale pokud se chcete vydat dál, raději si vezměte sněžnice. Rozhledna je i v zimě přístupná a nabízí opravdu malebné romantické výhledy. Při dobrém počasí tu můžete zastihnout i drobné občerstvení. Sejít pak můžete z kopce rovnou na zastávku Nejdek-Tisová. Při čekání na vlak zpátky rozhodně nezmrznete, v Restauraci Kukačka vás kromě milého úsměvu obslouží i svařákem nebo polévkou.

Mapa trasy

Tip: Pajndl je 11. vrchol výzvy 32 vrcholů Krušných hor, do které se můžete zapojit i vy. Registrace je zadarmo, stáhnout si můžete i mobilní aplikaci. Na Facebooku Krušnohorsko průběžně přidáváme tipy na výlety kolem dalších vrcholů. 

3. PERNINSKÉ NÁDRAŽÍ (pěšky i pohodově na běžky)

Jízdní řád

Krušnohorský vláček staví také ve stanici Pernink. Perninské nádraží je 2. nejvýše položené v České republice. Je z něj nádherný výhled na údolí Perninku a jistě vás potěší i kamenný viadukt, který je jedinečnou technickou památkou svého druhu v republice.

 

Pěší trasa

Jestli jste nakloněni procházce, z nádraží sejdete příjemnou cestou dolů do Perninku. A i tady pro vás máme tip, vezměte si boby, cesta do Perninku vede z kopce, takže je ideální na dobrodružné sáňkování a bobování. Ve městě se můžete zastavit třeba v květinářství Květiny od Martiny a koupit si nějakou valentýnskou drobnost. Na jídlo zajděte třeba do krušnohorského bistra Kebab Lokál. Náročnější  turisté se po občerstvení můžou vydat z Perninku do Horní Blatné, protože tam mimo běžkařské stopy vede i zimní turistická trasa. Z Blatné se zpět do Perninku vracet nemusíte, vlaková zastávka je tam také. 

Trasa běžky

Pro běžkaře je v okolí spousta tras, my navrhujeme opět vlakovou variantu – z perninského nádraží přes Horní Blatnou až do Potůčků. Tam opět nasednete na vlak a můžete frčet domů. Trase je dlouhá cca 12 km a je na ní jen malé převýšení 166 m. Více pojedete z kopce, sestoupat musíte 321 m.

 

Nezapomeňte si po cestě vyfotit polibek a zapojte se s krásnou fotkou do naší soutěže na Facebooku Krušnohorsko o 2000 Kč na večeři ve výletním penzionu Kukačka v Tisové.