Velké skiareály v Krušných horách

Velké skiareály v Krušných horách

29. prosince 2022

Skiareál Plešivec

➡️ Web
🔵 Facebook
✅ Ceník
🎥
Webkamery

Skiareál Plešivec je jedno z nejmladších velkých středisek v Krušných horách. Na kopec vás vyvezou tři hlavní rychlé čtyřsedačky. Je pro vás připravena spousta sjezdovek, které jsou krásně široké, tak, jak je znáte třeba z Itálie. K Plešivci se snadno dostanete na dvě parkoviště, jedno se nachází ve Pstruží a druhé najdete při cestě na vrcholek. Na Plešivci samozřejmě očekávejte veškerý servis – půjčovny, restaurace a občerstvovací stan přímo na sjezdovce. 

© FB Skiareál Plešivec

Skiareál Klínovec

➡️ Web
🔵 Facebook
✅ Ceník
🎥
Webkamery

Skiareál Plešivec je největší krušnohorský skiareál. Celkově nabízí přes 31 kilometrů sjezdovek. Nejdelší a nejširší je sjezdovka Jáchymovská, kterou najdete na jižní straně střediska. Poklidnější lyžování si užijete na Neklidu, který se s Klínovcem spoji, ale stále si ponechává typický ráz menšího areálu. Přes Neklid se opět dostanete až na vrchol Klínovce, vše je propojené sítí sjezdovek, spojovacích cest a lanovek. Parkování je k dispozici na cestě z Jáchymova nebo z druhé strany kopce v Loučné pod Klínovcem.

Doporučujeme si zakoupit skipasy předem online, abyste se vyhnuli čekání u pokladen. 

© Krušnohorsko

Skiareál Bublava

➡️ Web
🔵 Facebook
✅ Ceník
🎥
Webkamery

Západní Krušné hory nezahálejí a také nabízí krásné velké lyžařské středisko. Ski areál Bublava-Stříbrná. Kromě 5 vleků vás nahoru vyveze i sedačková lanovka. Dostanete zde veškerý servis, od půjčovny, lyžařské školy, až po občerstvení na svahu. Bublava je sice větší skiareál, ale ceny skipasů nejsou tak vysoké a množství lyžařů je přiměřené. Parkování u sjezdovky je zdarma. 

© FB Ski Centrum Bublava-Stříbrná