Výlet na Dračí a Trousnickou skálu

Výlet na Dračí a Trousnickou skálu

01. srpna 2022

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/jecabajaco
Délka: 11 km
Transport: vlakem tam i zpět

Trasu začneme na železniční zastávce Nejdek-Oldřichov, není totiž výletu bez dobrodružné cesty vlakem. Odtud se vydáte k Trousnickým skalám po modré turistické značce. Modrá trasa kolem skal vede trochu unikátně půjdete po uzounké pěšince, která se motá úzkými průchody lesem a mezi skálami. Vylézt se na ně dá také poměrně snadno, ale dávejte si pozor, abyste si neublížili. Trousnické skály jsou zároveň horolezeckou lokalitou, takže se dá výlet spojit i s pěkným lezením. Z Trousnické věže je potom naprosto dokonalý výhled do údolí. Bonusem je také to, že kolem skal se nachází husté borůvčí plné výborných borůvek. 

Od Trousnických skal sejdete po modré až na lesní asfaltku, která vede doleva směrem k Dračí skále. Dračí skála se skládá ze spousty kamenů, na které můžete snadno vylézt. Je to zábavné i s dětmi, nejedná se o složité lezení. Výhledy zde ale nečekejte, stromy už dosáhly takové výšky, že do krajiny neuvidíte.

Z Dračí skály se vydáme k perninskému nádraží, odkud se vrátíme domů. Celá cesta má kolem 11 kilometrů. Je to nenáročný výlet, který se dá snadno zvládnout i s dětmi.